| anonim_4396 a întrebat:

Erasmus. Studentii de la Facultatea de asistent medical generalist primesc bursa erasmus?

Răspuns Câştigător
| zdrangoi a răspuns:

Logic ar fi ca si studentii de la specializarea asta sa beneficieze, facand parte din aceeasi universitate (UMF).
In fond este un parteneriat cu universitatile straine, cu care facultatea sau universitatea are acest parteneriat.
Deci daca este valabil pentru studentii de la medicina generala, inclin sa cred ca este si pentru cei de la asistent generalist.

4 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Ca asistent medical nu trebuie sa ai studii superioare, adica facultate.
Doar o scoala postliceeala este de ajuns.
Cat despre bursa..., nici vorba!

http://consiliere.mmssf.ro/po.war/pdf/aisistent_medical_generalist.pdf

| NumelePublicExistaInBazaDaDate a răspuns (pentru zdrangoi):

Este facultate de asistent medical. sunt anumite diferente la final intre cele doua studii

| NumelePublicExistaInBazaDaDate a răspuns (pentru zdrangoi):

Studentii de la facultate primesc bursa erasmus, vreau sa stiu daca si cei de la specializarea de asistent medical primesc

| zdrangoi a răspuns (pentru NumelePublicExistaInBazaDaDate):

Logic ar fi ca si studentii de la specializarea asta sa beneficieze, facand parte din aceeasi universitate (UMF).
In fond este un parteneriat cu universitatile straine, cu care facultatea sau universitatea are acest parteneriat.
Deci daca este valabil pentru studentii de la medicina generala, inclin sa cred ca este si pentru cei de la asistent generalist.