| Sldushsh a întrebat:

Este adevarat ca la impozitul pe domiciliu este calculat numarul de incaperi al locuinței?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu. nu e adevarat.

se ia in calcul suprafata construita desfasurata a cladirii si apoi se aplica diversi coeficienti in functie de aplasare

| sierra1 a răspuns:

Dacă vrei EXACT ce și cum, ia de aici

https://edirect.e-guvernare.ro/......ateni.aspx

| Solann a răspuns:

Nu. Se calculeaza dupa suprafata, dupa materialul din care e construita locuinta, vechime. Iar in unele localitati si de amplasarea sa: mai scump central si mai ieftin la periferie.
Am vazut si anormalitati ca: scump la strada principala (periferic) si ieftin la strazile secundare care pot fi... central.