| ♣ Ma®®yE [;x] a întrebat:

E adevarat ca noi intr-un fel platim scoala si liceul prin impozitul parintilor?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Perfect adevarat!
TOTI salariatii bugetari sunt platiti din taxele si impozitele platite de noi toti Statului (inclusiv politistii, primarii, parlamentarii, guvernanrtii etc! ).
Problema este ca, EI nu-si dau seama ca-s angajati in INTERESUL si sprijinul poporului contribuabil si nu invers!

| borsec a răspuns:

Este absolut adevarat Marrie

daniela
| daniela a răspuns:

Evident, ori ce bugetar neproductiv este platit din banii contribuabililor deci din taxe si impozite

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Welcome in the real world. Dar, draga mea, platim si preotii, si doctorii, si pensiile celor care au iesit la pensie, si emisiunile televizate de pe 1 sau 2, si radio romania, desi nu-l ascultam etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar cotizatia platita in toti anii de munca pentru pensie unde merge? Ca pensionari sintem platiti tot de voi cei productivi? Am cotizat din greu, ca acum sa imi primesc pensia, fara ca cineva sa imi reproseze ca ma tine!