| Myru2012 a întrebat:

Este adevarat ca la profilul filologie se da examen din engleza pentru admiterea la liceu?

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Doar pentru profilele de biligvn si intensiv. Pentru filologie simplu sau jurnalism, nu.

4 răspunsuri:
| maddy0212 a răspuns:

Doar daca profilul este filologie bilingv engleza. daca e filologie simplu nu este necesar examenul de engleza

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU se dă examen de engleză decât dacă vrei să urmezi un profil de filologie intensiv engleză ( bilingv ).

Dacă vrei să urmezi filologie ( simplu ), atunci NU ai nevoie de examenul la engleză.

Toate cele bune.

| Bogdan_Oltean_1996 a răspuns:

Depinde de liceu si de specialiatea clasei... la mine la liceu se da admitere doar pentru clasa de filologie intesiv germana