| NICKSOOO a întrebat:

Este cineva printre voi care a facut macar un an facultatea in strainatate? Sau daca nu, in tot cazul, ce parere aveti? Este greu? Trebuie sa munciti ca sa va intretineti sau platiti toate costurile cand va angajati! Multumesc!

1 răspuns:
| rutanklan a răspuns:

Depinde de ce fel de bursa prinzi. Dar si aia, iei 15% din ea doar dupa ce vii de acolo. E recomandat sa ai ceva bani la tine." 3, 4 sute de euro. Dar sunt cateva tari care ofera sprijin pentru cazare studentilor. Overall, e greu si daca trebuie sa muncesti....nu prea se merita, adica odata faci faculta si poti freca menta in voie. Pace