| EmaS a întrebat:

Este educatia necesara pentru a garanta succesul in viata?

Răspuns Câştigător
| D-Anna a răspuns:

Absolut! Educatia e cel mai important punct in realizarea carierei tale si succesul se bazeaza si pe o anumita cariera pe care o ai, adica perseverezi in acel lucru pana devii un om de succes. Si ca sa ajungi in cercul oamenilor de succes ai nevoie de educatie, cei 7 ani de acasa, codul bunelor maniere si bine inteles educatia primita in cursul anilor liceului sau a facultatii, ceea ce te formeaza pentru a avea o cariera!

15 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Da, este destul de importanta
http://www.adevarul.ro/......83847.html
Sper ca te-am ajutat

NOname
| NOname a răspuns:

În 99, 9% din cazuri da. Iar de acel 0, 1% nici nu merită să vorbim.

| Damasc a răspuns:

De cate ori pui aceeasi intrebare?

| ThePoet a răspuns:

Uite, sa stii ca sunt de parere ca nu este neaparata educatia pentru a garanta succesul in viata. Daca sti cum sa razbesti, daca iti dobandesti cumva capacitatea sa te descurci sau daca ai noroc cred ca se poate sa ai succes in viata si fara o educatie prea dezvoltata. Ministrii astia sunt cel mai bun exemplu. Traian Igas a luat bacalaureatul la 26 de ani folosindu-se de mita si a facut doua facultati cu plata, fara participare. In ziua de azi ne incanta de fiecare data cu cate o perla, dar poti sa spui ca nu are succes? Are! Succesul sau sta in banii castigati, iar asta este doar un singur exemplu. Ca el sunt alte sute de persoane.

| ReiVaN a răspuns:

Ai pus intrebarea asta de 10000000 de ori
in Romania nu conteaza
in alte tari conteaza mult

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Nu, din pacate nu. Stiu nenumarate cazuri de educati neimpliniti, imi poti da tu un exemplu in care NUMAI EDUCATIA A GARANTAT SUCCESUL IN VIATA?

| mariusxd a răspuns:

Nu.

| mariusxd a răspuns:

Voi nu cititi intrebarea? nu a intrebat daca este importanta ci daca garanteaza succesul.happy

| CariocaAlba a răspuns:

Educatia de acasa este foarte importanta.Educatia primita l scoala este si nu prea.Sunt multi oameni cu noroc in viata care reusesc si fara educatie.oh go on

| Liviucu a răspuns:

Parerea mea este ca succesul depinde foarte mult de noroc dar si de ceilalti. Daca esti acceptat in societate, si, desi esti prost si taran, ai bani, totusi poti fi cu mult peste altii care sunt de o inteligenta medie: gen profesori universitari care mor la catedra. fata de unii ca Becali care se lafaie in dolarei doar datorita faptului ca a fost destept candva dar si ajutat de altcineva pentru scurta vreme. Scuze de fraza lunga.

| Sἶrenἶa a răspuns:

DA- pentru ca educatia este aceea de a invata cum sa te comporti cu cei din jur, pentru ca noi toti suntem frati. Toti suntem fiii Lui Dumnezeu, deci trebuie sa invatam sa ne comportam unii cu altii.
Nu trebuie sa judecam pe nimeni, deoarece asta este treaba Domnului. Nu trebuie sa-i luam locul!
Daca ne comportam cum vrea Dumnezeu, atunci chiar El ne va da succes in viata!

| calitro a răspuns:

Cu siguranta, mai ales educatia care o primesti de la parintii tai.

| PopândăuIRătăcit a răspuns:

Absolut.Chiar daca in cazul lui Gigi aceasta regula nescrisa nu s-a aplicat. Exceptia intareste regula.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca singura educatie necesara este cea pe care o primesti acasa, de la parinti, atunci cand esti mic, cu conditia sa fie buna. Si ma refer aici la maniere, la respect, la indemnul catre munca, la credinta, la iubirea pentru cei din jurul tau etc. Conteaza mult si ce vrea fiecare om de la viata. Cu ce este mai prejos un cioban din varful muntelui fata de orice bogatan de pe acest pamant? Este foarte posibil ca ciobanul sa aiba mai multe sanse la mantuire si, in fond, doar asta conteaza.

| invatatoarea a răspuns:

Educatia, neaparat! conteaza mai mult-la o adica decat instructia!