| NumeleMeuNuEsteElSauEa a întrebat:

Este mai bine sa imi iau la o materie 2 caiete de studentesc ( unu de teme si unu de clasa) sau sa imi iau numai 1 caiet (si de teme si de casa)?

3 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Ai putea sa iti iei unul singur si daca vrei sa separi temele de ceea ce se preda la clasa, il poti imparti in doua si sa scrii temele incepand de la mijlocul caietului, de exemplu. Daca ai multe carti si caiete de carat, ar fi de preferat sa faci asta, dar daca greutatea nu e asa o problema, iti poti lua doua caiete la materiile de baza, la care se preda mai mult.

| Iuliana186 a răspuns:

Depinde de materie, şi depinde de ce iţi cere profesorul.
Mie la materiile de bază, cum ar fi mate, ne cere 4 caiete : 2 algebră ( unul de clasă şi unul de teme ), şi 2 la geometrie ( clasă şi teme ).

| Mr14Anonim a răspuns:

Te asigur ca ar trebui 2 caiete. Astfel, vei fi mai ordonat! Stiu din propria-mi experienta.