| Claudyu1998 a întrebat:

Eu invat pentru Evaluarea Nationala si vreau sa stiu ce ce trebuie sa repet pentru prima compunere de la subiectul I (ex: Opera lirica, Opera epica )?

Răspuns Câştigător
| TheoP a răspuns:

Trebuie sa repeti genul liric,genul epic,pastel,basm, schita, nuvela, fabula, si se mai da si mesaj text, caracterizarea personajului principal sau semnificatia titlului

33 răspunsuri:
| NeymarJr11 a răspuns (pentru Claudyu1998):

Orsova

| LovellyAngel a răspuns (pentru Claudyu1998):

Vrei sa iei 8, 5 la romana si scrii "i-au" la persoana a doua singular? Eu zic la mai mult de un 5 sa nu te astepti.

| Claudyu1998 explică (pentru LovellyAngel):

Aici scriu in graba, la teza am luat 9 si sper si la examen la vreun 8, 40 8, 50. Si nu sunt de la tara ca sa zici ca profa' a marit nota.