| ioana2004 a întrebat:

Exemple de carti pt copii de 11-12 ani de genu' insemnarile unei pustoaice care le-am citit, jurnalul unui pusti(le-am citit), jurnalul meu haios(le-am citit) si 75 de sfaturi care le-am citit. Va rog exemple...pot fi si pe engleza! Ofer FUNDA

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Tot ce a scris Karl May si Jules Verne, Robinson Crusoe. Nu le uiti toata viata.Mai mult nu-mi amintesc ca-s batran. Dar te felicit ca citesti si uite am mai gasit ceva- http://www.tpu.ro/......12-13-ani/

1 răspuns:
| qpBlahBlahqp a răspuns:

Incearca la editura Delphin, dar iti recomand Micul Nicolas, Biletul de loterie, Tom Gates si Marele Nate (are vreo 7 volume)