| theStar a întrebat:

Exercitiu de gandire! Cu ce animal v-ati compara si de ce? ce atribute a-ti vrea sa aveti din cele pe care le detine animalul vostru preferat?

12 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Mi-ar place sa fiu pisica.De ce? Pentru caceea ce-mi place mai mult sa fac este sa nu fac nimic. Pot sa petrec enorm de mult timp facand nimic fara sa obosesc. Cel mai bun moment pentru a nu face nimic este atunci cand umanoiziise straduiesc sa faca totul iar tu poti sa stai confortabil si sa-i privesti...Si,pana la urma, casa in care stau e a mea. Ei doar platesc ratele...Si tot ce le cer este sa ma iubeasca macar pe jumatate pe cat ma iubesc eu...Binenteles ca nu sunt gandurile mele, sunt gandurile lui Miss Pissi ce sta tolanita comod langa mine... Dar tare as vrea uneori sa fiu in locul ei...

| Razvan a răspuns:

Vultur pentru ca e una dintre cele mai perfectioniste pasari si solitare.Are una dintre cele mai complexe tehnici de zbor si ce poate fi mai tare decat sa zbori peste muntii inzapeziti... day dreaming

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Leu. Reprezinta chiar zodia mea. De aici, probabil si puterea.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Hamster la apartament pentru ca il tin intr-o galeata de var de 15l si ii schimb rumegusul odata la saptamana, iar ca mancare ii dau resturi de legume...
Caine pentru la casa, pentru ca e cel mai bun prieten al omului. E inteligent, loial, puternic... Lup Alsacian. happy

| carminaburana43 a răspuns:

As dori sa fiu ciine. Sincer! In ziua de azi unii caini traiesc mai bine ca oamenii si sunt mai iubiti ca ei. Dar de fapt sincer si mie imi plac f mult ciinii pentru ca sunt f credinciosi si afectuosi.

| Sara a răspuns:

Hm. ma compar cu o nimfa laughing motzul in varful capului, e acel orgoliu poate exagerat uneori, si mereu pusa pe galagie si vb mult happy

| alexutzu00791 a răspuns:

O intrebare interesanta. Eu cred ca as semana cu un linx, traieste izolat(un temperament mai sihastru) e salbatic in reactie cu oamenii(o exteriorizare falsa interiorului) si are putere mereu de a trece peste grijile salbaticiei(cat de greu ar fi, tot lucid raman)

| deejayra a răspuns:

Tigru...imi dau seama cand cineva incearca sa ma pacaleasca sau sa ma "atace"pe la spate, iar cand vine momentul ca eu sa "atac", o iau incet, tiptil-tiptil, astept momentul potrivit, dupa care "ma arunc asupra pradei"laughing

| danyyyel a răspuns:

Bufnita... mereu cu un pas inainte mereu cu logica si cu mintea limpede in momente de critica...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai depinde de starea mea... daca sunt eu"fericita"atunci o catelusa pentru ca sunt prietenoasa, fidela si ma alint. Daca sunt nervoasa atunci o leoaica care isi apara puii sau pe ea insasi. Daca sunt somnoroasa atunci o pisicuta care toarcelove strucksi indiferenta:atunci ma compar cu un pestehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pot sa aleg doua? Lup singuratic si hirciog bine-nteles...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu un rac deoarece sunt mai lent in miscare dar rapid in rezolvarea de probleme