| iiGeorgii a întrebat:

Care este animalul vostru preferat, sau ce animal aveti. Vreau mai multe detalii.

FUNDOI cel mai coplet

Răspuns Câştigător
| αntoniα a răspuns:

Sall!
Eu am o catelusa de Ciobanesc German si o cheama Xena.Are 9 luni si e foarte jucausa si iubitoare.Prin zona este si un mascul de ciobanesc german tot de 9 luni si se joaca impreuna toata ziua.
Stam la curte, si saraca de ea statea afara iarna si ingheta de frig pana am pus un gardulet la hol sa o tinem pe hol.E alerta cand vine vorba de straini si ma anunta mereu daca trece cineva pe acolo.Nu e deloc rea, dar acum ca e puiut mai musca(nu tare)ca sa atraga atentia.O plimb foarte mult prin afara curtii ca sa se obisnuiasca cu alte vietuitoare la fel ca ea sau altele.
Sunt printre cei mai inteligenti caini(mai exact, pe locul 3)dupa Border Collie si Pudel.Nu pot sa exprim in cuvinte cat de mult o iubesc.As sta cu ea toata ziua, dar...scoala asta!
Sper ca ti-a placut de micuta mea(de fapt asa o alint ca e mare si grasa cat un pui de urs)big grin
Paaa!
^.^

11 răspunsuri:
| Șttefania a răspuns:

Hamster.

| bibiiiy a răspuns:

Buna.am un catel, rasa bichon frise.il cheama toto,este alb si foarte jucaus,prea jucaus deoarece cand stau in pat si ma uit la TV, el vine, ma trage de tricou ca sa ma joc cu el.e un scump.cand intra cineva pe usa, cineva din familie sare pe ei ca sa se joace si este foarte fericit. dimineata, trebuie sa ma scol pe la ora 6 deoarece atunci pleaca mami cu tati la servici, toto aude masinca ca a plecat, sta la geam si incepe sa planga dupa mami si tati.eu atunci ma trezesc si stau si ma joc cu el de la 6 dimineatalaughing. totusi este un scump, un dragut si il iubesc foarte multt! bye:*

| BaronVonBavaria a răspuns:

Buna!
Eu unul prefer cainele rasa mea preferata ii ciobanescul german o sa explic de ce intr-o scurta poveste...Acum cativa ani am gasit cu un prieten de al meu o catea din rasa ciobanesc german care din pacate nu avea decat 3 picioare crying am avut grija de ea ne jucam cu ea nu pot sa descriu in cuvinte cat de loiala si iubitoare era pana intr-o zi cand au venit hinghierii si au luat-osad am incercat sa o ascundem dar nu am reusit acum 1 luna am gasit alt ciobanesc german foarte inteligent i-am dat de mancare dar dupa acea seara nu l-am mai vazut decat maine zi in curtea scolii melehappy dupa a disparut.Se pare ca pentru mine ii sortita rasa ciobanesc german dar din pacate nu am posibilitatea sa am unul pentru ca stau la bloc.
Gott mit uns!

| Frankie a răspuns:

Hamster, si chiar e super smecher. ii dau drumu prin casa ma joc cu el...

| Clauvdgg a răspuns:

Animalul prefera : cainele! Am un caine golden retriever big grin

| 傻瓜的毫不相干 a răspuns:

Eu am un papagal,uneori,mai ales seara, in loc sa citesc prostiile de-aici il ascult pe el, e mai inteligibil!

| DΣΣΔ a răspuns:

Buna, mie imi plac foarte mult caini si pisicile mai ales pisicile cu blana pufoasa si caini de rasa bishon-maldez sunt atat de draguti, cei mai scumpi sunt cei cu blana alba,,, nu-i asa ca*ti vine sa*i mananci. E din pacate n-am noroc si am doar 2 perusi, dar ii iubesc ca pe ochii din cap. FUNDA?

| abyy95 a răspuns:

Chau chau cu limba mov:X:X

| zonzole a răspuns:

Acum am un caine si animalul meu preferat este cainele! am avut si hamsteri cand eram mica,porcusori de guineia,iepuri dar cand au crescut bunicul ia taiat si i-am mancat au fost deliciosi ( traiesc la tara) a avut pisici, pui, peste si raci muste pe care le-am asfixiat intr-un borcan apoi aaaaa am avut un viermisor atat de urat incat si pe el l-am omorat am avut rame, broscute dar pe care am dus-o la biologie pentru. disectie da...am avut si melci si fluturi si soparle cred ca atat nu mai stiu...

| Ramonna18 a răspuns (pentru zonzole):

Esti un terminator straight face bietele suflete... mi-ar face o deosebita placere sa iti aplic aceleasi tratamente draga "viermisor urat"

| 傻瓜的毫不相干 a răspuns (pentru zonzole):

Da in cap nu ai nimic?!?