| Magdallena1996 a întrebat:

Exista probabilitatea de mai multe variante de răspuns a exercițiilor în care este ceruta cauza si efectul, la istorie?

Răspuns Câştigător
| Marina01 a răspuns:

Presupun ca te referi strict la exercitii exact ca cele in modelele pentru bac. Raspunsul anterior nu are nicio treaba cu ceea ce ai intrebat tu! Deci, exista posibilitatea de a fi mai multe cauze si efecte intr-un exercitiu, fiind studenta la istorie...mi s-a intamplat sa dau peste aceasta nedumerire si asa mi s-a spus si mie, ca exista! big grin

1 răspuns:
| BroCkenWiNgS a răspuns:

De obicei in trecut, la razboaie batali, sau ceva de genu exista mai multe cauze si mai multe efecte...deci da exista posibilitatea aceasta