| Altintop a întrebat:

Fac fata la liceul Jean Monnet, in clasa a 10-a, daca am avut media 9.26 in clasa a 9-a, in conditiile in care vin de la un liceu particular si nu am avut medie sa intru la el din cauza examenelor de admitere din clasa a 8-a? Sau voi fi cel mai prost din clasa?

1 răspuns:
| baterie777 a răspuns:

Nu gandi asa. Nu conteaza cat ai avut media (asta conteaza doar la admitere), daca ai intrat la liceu si chiar iti doresti sa reusesti mai departe, vei reusi.
Sunt unii care au media foarte mare, dar care habar nu au inmultiri/impartiri, pentru ca notele au fost puse de profesori plictisiti de scoala. Daca ai media mai muca, nu inseamna ca esti prost. Daca tu crezi ca vei face fata si vrei sa inveti, poti merge la ce liceu doresti.