| Adwtsax a întrebat:

Hei am nevoie de un sfat: sunt clasa a8a iar in clasa a5a am avut medie 9.51, in clasa a6a am avut 9.06 iar in clasa a7a am avut media generala 8.38. acum intrebarea: Am sanse sa intru in liceul George Cosbuc care are media 9.26? funda la primul rasp!

1 răspuns:
| InoTkd95 a răspuns:

Pai ai avea sanse, daca iei note mari la examenele din vara. Media de admitere va fi : 5o% media din clasele 5-8 + 5o% media examenelor din vara. Dar te-as sfatui sa nu risti pentru ca e posibil ca mai multi sa doreasca sa intre la acelasi liceu si sa aiba medii mai mari ca tine, daca esti la limita mediei ai putea sa pierzi locul. Acum faci cum vrei.