| anonim_4396 a întrebat:

Fata mea e clasa a 11-a si, pentru ca intentionam sa ne mutam domiciliul, ma gandeam sa o mutam la un liceu aproape de casa noastra, acum e la un liceu din centru, unul dintre cele mai bune. Sa o mutam?

Răspuns Câştigător
| LuS[z] a răspuns:

MAI INTAI AR TREBUI SA DISCUTI CU EA SA VEZI DACA E DE ACORD.SI CHIAR DACA NU E DOAR NU O SA STAI DUPA EA, VA MUTATI SI VA TREBUI SA SE CONFORMEZE CA ALTFEL N-ARE INCOTRO

7 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Interesati-va de performantele liceului din apropierea noii locuinte. Tineti seama si de parerea fiicei dvs. Un loc intr-un liceu bun s-a obtinut cu mult efort intelectual.Nu conteaza doar echipa de profesori ci si spiritul de competitie al colegilor de clasa.Acomodarea cu noul colectiv poate crea si ea probleme. Daca deplasarea la vechiul liceu nu este prea dificila, ar fi mai bine sa n-o transferati. Mira

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

cel mai bine ar fi sa o lasati la acelasi liceu pentru ca se apropie BAC-ul si nu trebuie sa intervina niste schimbari majore care o pot debusola.ganditi-va ca poate nu se va acomoda.nu va ganditi la mutare ganditi-va la ce ar putea suferi fata dvs.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu. nu o muta la un liceu mai aproape daca are un renume mai prost. eu am fost la un "colegiu national" si desi a fost foarte urat acolo si departe de casa, oricine afla asta ma priveste cu respect. cursurile ce le-am facut acolo m-au ajutat sa obtin note si impresii placute la liceu, notele de la liceu la facultate si etc... happy

| nelu27 a răspuns:

Pe ea ai intrebat-o ce vrea? Nu mai e un tanc lipsit de personalitate si e vorba de viitorul ei aici. Propun sa hotariti impreuna.

| dana_ciubotaru a răspuns:

Daca liceul e bun, las-o acolo. De ce s-o dai peste cap cu atatea schimari?

| marcuoprisan a răspuns:

De ce ai face asta? Mai ales inainte cu putin timp inainte de bacalaureat! Daca fata invata bine si ii e bine acolo unde e, nu-i complica existenta cu mutatul de la liceu!

| viviana_anghel a răspuns:

Dupa ce ca va trebui sa schimbe toti prietenii-vecini, va trebui sa renunte si la colegii ei? N-ar fi drept sa ii ceri asta.