| anonim_4396 a întrebat:

FUNDA**************Cine stie cum e treaba cu bursele de merit? Am media de 9. 25, sunt la Lic. Teoretic Nicolae Iorga si nu s-a primit nici-o bursa pana acum.Meditatoarea mea de matematica are 2 fetite, dintre care cea de 8 ani a primit bursa de merit (dar nu la Iorga) de 400 ron. Daca stiti ceva va rog sa ma anuntati.MS

3 răspunsuri:
| the1answer a răspuns:

Bursele se primesc doar daca ai peste media 9, 94.

P. S: In materie de burse daca ai 9, 25 esti varza.

| KentuckyF a răspuns (pentru the1answer):

Sunt cls a 7-a happy iar bursele am citit ca se dau de la 8. 50, dar nu asta e problema, ci ca nimeni de la mine din scoala nu a primit

| the1answer a răspuns (pentru KentuckyF):

Si eu sunt in aceeasi clasa si am media 10. Bursele pentru invatatura buna se dau de la 9, 94 si bursele de ajutor social de la 8, 50.
Bursele pentru invatatura buna s-au anulat in unele zone ale tarii din cauza insuficientei banilor.