| taniusha562 a întrebat:

FUNDA! comentati va rog afirmatia lui Eugen Lovinescu: " Nu tot ce e nou si se raspindeste reprezinta o valoare pozitiva "

2 răspunsuri:
| Rosaria a răspuns:

Eu am un raspuns foarte sec. Prin exemple: Nu stiu daca esti fan/a manele, dar... mai demult, erau noi. Alexandra Stan: piesele ei suna toate la fel, dar toata lumea le asculta... mai e nevoie sa spun si altceva? Droguri. Tutun. Junk food. Iti dai seama ca toate au inceput de undeva. Cred ca intelegi la ce ma refer. Si exemple, mai sunt nenumarate, umplu lumea in care traim.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok, daca nu reprezinta o valoare pozitiva si stii ca te caracterizeaza si nu doresti sa ti le inlocuiesti, din varii motive, mai MULT sau mai putin subiective, -vorbesc despre sentimentele care iti definesc struct.ura psiho. logica-, macar servesti drept exemplu negativ.
ADI CACA PRIN COMPARATIE CINEVA SA NU ALEAGA DRUMUL TAU.