| ♥∂เxყ♥ a întrebat:

Funda. Help! Dinu Lipatti, liceu de muzica si actorie, stie cineva pe baza a ce se intra... examene si probe sau medie de admitere? Daca admiterea se face pe baza mediei generale, ati putea sa-mi spuneti care ar fi aceasta? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, si eu as vrea sa intru la liceul Dinu Lipatti.
''Daca vrei sa intri acolo trebuie sa stii o poezie, o fabula, text la prima vedere de citit in trei feluri, gama do si o melodie pentru muz. Asta am dat eu cand am intrat!''.
Ai putea sa-mi dai idul tau, te rog?

| EllaTeIubesc a răspuns (pentru anonim_4396):

Buna, la actorie e obligatoriu sa ai voce?

| EllaTeIubesc a răspuns (pentru anonim_4396):

Buna baga-ma si pe mine in lista daca vrei sa imi dai mai multe detalii despre sectia arta actorului te rog frumos ella.sv98 este id-ul meu

| whattt a răspuns (pentru EllaTeIubesc):

Ella, imi poti da niste detalii daca ai intrat la aceasta scoala?

| EllaTeIubesc a răspuns (pentru whattt):

Ana nu am intrat dar si eu tot spre asta ma indrept, si intentionez sa aplic la acest liceu anul viitor!

20 răspunsuri:
Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se intra cu media 7. 99 dar trebuie sa dai niste probe eliminatorii care constau in monolog, poezie si nu mai stiu ce

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu as vrea sa stiu acelasi lucru. Si as vrea un iD al cuiva care este acolo, plzzhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Dinu Lipatti se intra daca faci niste cursuri inainte si daca iei proba de aptitudini.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hello! Si eu abia astept sa termin a 8 ta ca sa intru la liceu si sper ca o sa intru aici si stiu de la o prietena care a intrat acolo ca cei din consiliu sunt destul de rai, de asta ma tem, ca de invatat nu ai mult, un monolog, neaparat o fabula si un text la prima vedere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bafta la admitere.CRaciun fericit. BeBe tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si eu as vrea sa intru in Liceul Dinu Lipatti. Sunt cls a 8-a, as vrea sa intru la teatru. Daca ar putea cineva sa ma ajute zicandu-mi exact care sunt probele, pls add id meu pe mess:you_man_you_man_JTG.

| ZaKid a răspuns:

Si eu as vrea sa intru acolo big grin, sunt a 7a.big grin

| LoriBogdan a răspuns:

Bunna..si as vrea si eu sa intru la Dinu Lippati si nu stiu cu ce medie se intra..sau ce trebuie sa fac ca sa intru acolo..care vrea sa imi dea niste detalii va las id-ul meu: seanpaul_4you1999 ...ne vedem pe mess.

| lucianbarna a răspuns:

Buna, si eu sunt cls a 8a si sunt interesat de liceul Dinu Lipatti, dar ce medie trebuie sa ai ca sa poti sa intri la acest liceu? Ma intereseaza sa ma duc la sectiunea Muzica (chitara) sa devin un cantaret de muzica usoara (pop) in limba engleza; x
Insa nu sunt destul de informat, stie cineva careva raspunsul?

Alte răspunsuri
| Alexandra_Bianca_1990 a răspuns:

Care sunt probele pentru sectia muzica?

| Dollce_Andreea_1997 a răspuns:

Vreau si eu sa intru in dunu lipatii:X am auzit ca e super vreau la muzica si teatru un id ceva va las id meu pentru a ma informa si pe mine:X va rog cu may multe detalii:X andreea_angel_cool18

| Stefan_Elena_1995 a răspuns:

Buna as dori sa stiu ce trebuie sa faci ca sa te transferi la Dinu Lipatti daca se poate transfera si ce probe trebuie data ca sa te transferi la arta actorului, sunt clasa a 10 ahappy Va multumesc