| micutsa14 a întrebat:

[FUNDA]O prietena de-a mea are de facut o scrisoare cu titlul : "In acel moment am fost mandra de mine "... si sa fie privata si adresata unui prieten! puteti sa ma ajutati? puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| D-Anna a răspuns:

Draga Teo,

In acel moment am fost mandra de mine, mai mandra decat as fi putut fi vreodata. Nu-mi venii sa cred ca am reusit sa-mi iau inima-n dinti si sa-i spun ce simt, desi eu si Ana am fost cele mai bune prietene anul trecut se pare ca anul acesta lucrurile s-au schimbat si nu stiu ce am gresit. Asa ca m-am decis sa infrunt situatia si sa o intreb direct privind-o in ochi se s-antamplat. Ea mi-a spus ca de la inceputul vacantei i-am evitat apelurile si ca am vorbit foarte putin avand in vedere ca noi mereu ne spunem tot, si atunci mi-am amintit, exact la inceputul vacantei eu am plecat la munte, unde nu prea aveam semnal si mi-am petrecut acolo toata vacanta. Se pare ca nici ea nu a primit mesajele ce i le-am trimis si s-a creat o confuzie. Apoi dupa ce am lamurit toata situatia care a fost destul de stanjenitoare am decis sa nu ne mai suparam fara motiv si am redevenit prietene. Multumesc pentru sfaturile tale, Teo, daca nu ai fii fost tu nu stiu ce as fii facut, datorita tie eu si Ana ne-am impacat! Imi pare rau ca a trebuit sa te muti deoarece la fel ca Ana si tu esti cel mai bun prieten al meu. Sper sa te acomodezi la noua ta scoala si sa-ti faci multi prieteni, dar sa nu ne uiti!

Cu prietenie, nu stiu cinelaughing
Sper ca am fost de ajutor, macar ca idee!