| FaraIdeiDeNume a întrebat:

Funda! Olimpiada pe judet, rezultatele afisate, primii cati din fiecare judet trec mai departe, la faza nationala? ( inca nu s-a ajuns acolo, dar vreau sa stiu, ca o curiozitate ) P.s Daca are vreo legatura, disciplina este limba romana happy.

4 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

În funcție de câte locuri sunt pentru participare și de note.

| FaraIdeiDeNume explică (pentru StefStefStef):

Mmm. pe site sunt doar modele de olimpiade si bareme, eu vreau sa aflu de la ce nota poti trece mai departe, sau primii cati merg mai departe ( primii 3, primii 5, primii 10. )

| StefStefStef a răspuns (pentru FaraIdeiDeNume):

Am fost ei eu la olimpiada la romana cand eram in clasa a 7 si a 8 si si stiam ca erau 120 sau mai multe puncte si trebuia sa ai 100 sau pestewinking