| IrinaaIrr a întrebat:

FUNDA! Ziceti-mi si mie niste motive destul de intemeiate de transfer pe alt profil (liceu). FUNDA la cele mai multe

Răspuns Câştigător
| endorphins a răspuns:

Ok, uite aici:
Motive pentru care imi doresc "sa ma car"[ laughing)))] de la acest profil:
-"nu ma inteleg cu colegii"
-"nu ma inteleg cu profesorii"
-"la X profil este un profesor pe care il respect, dar la profilul meu nu fac cu dansul(asta e un caz mai rar, unde aceeasi cladire este si invatamant gimnazial si invatamant liceal; se intampla doar in cazul in care ai facut cu profesorul acela ore in generala in scoala Y, apoi ai trecut la liceu tot in scoala Y, dar nu mai faci cu acel profesor ore)"
-"am gresit, nu am ales bine acest profil"
-"nu imi place o anumita materie de la acest profil"
-"parintii m-au obligat"
-"m-am hotarat! vreau sa devin... (exemplu de profesie), dar acest profil nu ma va ajuta"
-(daca esti la stiinte ale naturii) "vreau sa plec de aici deoarece nu voi primi niciun atestat cand voi termina liceul"
-cei de la acest profil stau intr-o sala de clasa care lasa de dorit (d.p.v. al conditiilor educationale. Ca exemplu, poate in acea sala de clasa e prea frig iarna.)
-imi place de un baiat care se afla la alt profil, asa ca vreau sa ma duc acolo unde e si el. (sau, iubitul meu este la alt profil, asa ca vreau sa ma duc si eu acolo; asta e cazul in care te-a lovit dragostea in cap cu ciocanul; se spune ca fiintele umane folosesc doar 10% din creier, dar cand suntem indragostiti folosim doar 3%; nu-i adevarata aceasta afirmatie(daca vrei, imi dai un PM si iti explic cum functioneaza gandirea si ce se intampla de fapt cu potentialul de gandire al creierului); oricum, eu incerc doar sa te amuz putin.
Cam asta a fost raspunsul meu... Daca gasesti vreo greseala (gramaticala/de exprimare/typing) te asigur ca a fost ceva ce a avut loc din ignoranta/graba/neatentie/oboseala psihica.
Succes! :*

"From my rotting body, flowers shall grow and I am in them and that is eternity." (Edvard Munch)