| AndreeaP99 a întrebat:

Fundita:*

Am luat un 4 la biologie(singurul meu 4)si nu stiu daca sa le spun parintilor. Le-as spune dar ma cearta foarte tare si imi aminteste si ma compara mereu cu verisorul meu cae era un elev model si inca este. Dar stiu ca daca nu le spun tot o sa afle si o sa ma certe si mai tare. Ce sa fac?cryingcryingcrying

Va rog ajutati-ma!

Fundita la raspunsul cel mai bun

Răspuns Câştigător
| Bastet a răspuns:

Eu zic sa le zici ca nu esti copia lui verisorul tau, sau asa isi doresc ei? fac pariu ca si el a gresit in viata la ceva. tu ai vrut sa le spui pentru ca ai crezut ca ei te iubesc si te accepta asa cum esti. tu stii ca poti indrepta nota si poti avea media 10 daca ei te sustin...il poti ruga pe varul tau sa iti ia apararea

daca te ajuta la ceva asculta asta http://www.youtube.com/watch?v=YP53i8Md02c :*

16 răspunsuri:
| Daria a răspuns:

Vai, iubito, calmeaza-te.*
Si eu am multi de 4 la matematica, parintii inteleg ca matematica nu-i punctul meu forte si ca la celealte ma descurc, doar la mate nu.happy
Si scoala nu-i cel mai important lucru din viata, importante sunt familia, sanatatea si iubirea, asa cred eu.happyNu te mai stresa atat degeaba, stii cum se zice:nu esti elev daca nu ai toate notele, de la 1 la 10laughing

| Minks a răspuns:

Ahahahaha, felicitari, toate lucrurile bune au un inceput.
Notele sunt de la 1 la 10, deci nu te stresa, trebuia o data si-o data sa iei si tu. Eu cand luam un 4 numai de al dracu' ma duceam cu carnetul, cand luam 10 nu-l duceam. La sfarsitul clasei a 10-a tin minte ca aveam 2 foi pline de 4 si printre ele un singur 10 laughing

| xl0llip0px a răspuns:

Aceeeeasi problema am avut-o si eu.si le-am spus parintilor. da, am fost certata insa sa stii e mai bine sa afle acum si sa uite mai repede decit sa creada ca nu ai nici o nota negativa si pina la urma sa se afle acest lucru. Te sfatuiesc sa le spui.Cu oricine se poate intimpla acest lucru.
Oare verisorul tau nu a primit niciodata o nota mica? si marog.verisoru tau e verisoru tau. iar tu esti TU =)

| 1Q a răspuns:

Poi fiind singurul tau 4 te duci si le spui: mama, nu am fost atenta(sau ce ai facut u) si am luat un 4 la biologie nu este cien stie ce stai linistita ca am sal indrept (si bagi niste scuze)

Daca nu le spui or sa fle odata si odata si no sa te mai erte (crede-ma iti spun din propia experienta)

Succes.

| AnnaRawrrr a răspuns:

Mai bine le spui. si eu am avut mai multe note proaste. le-am spus, mi-au facut putina morala si m-au ajutat sa inteleg. daca nu spui nimic sigur vor afla la o sedinta si va fi mai rau...

| treipuncte a răspuns:

Eu zic sa le zici... eu am 3 de 3 la biologie si nu imi fac grijiwinking zile e cea mai buna solutie... daca ii minti. minciuna are picioare scurtewinking

| Alice180297 a răspuns:

Eu i.as spune de nota. Pentru ca la un moment dat tot o sa afle de nota respectiva de la altcineva. si cred ca s.ar simtii prost. Asa ca mai bine le spui tu decat sa afle mai tarziu si de la altcineva. Oricand ar afla tot nota aia este si spune. le ca incerci sa ti. o refaci. Bafta! :*

| JeLeu a răspuns:

Pai spune-le si inventeaza si u o scuza acolo...
eu am doi de 4 sad mama nu prea ma cearta dar nici nu imi place cand afla laughing

| CataAndreea99 a răspuns:

Lasa colega mea ca cu acea profesoare nu se ia mai mult de 4 zile si taci din gura si ascultalaughing

| aliss23 a răspuns:

Mai bine le spui tu dinainte, altfel odata si odata o sa afle ei si o sa fie si mai rau se vor pune 2 probleme: de ce ai luat 4 si de ce nu le-ai spus ca ai luat 4. Asa ii poti anunta tu dinainte, si sa te apuci de invatat sa-ti refaci media.

| Anonimăă_8652 a răspuns:

Eu zic sa le spuibig grin pentru ca asa cum ai zis si tu tot o sa afletongue sau ai putea sa faci cum am facut eu cand am luat primul meu 4:-s, le spui atunci cand iei un 10hee hee apoi ii linistesti ca nu se mai intampla si gatahappy

sper sa meargahappy puppy dog eyes

| georgi_1134 a răspuns:

Buna! Mai bine le spui tu si cat mai curand inainte sa afle de la altcineva. Asa am fcaut si eu cand am luat prima nota mica si parintii mei au fost dezamagiti de mine pentu ca le-am ascuns acest lucru. Si in plus o nota mica nu e un motiv de panica, notele se pot indrepta. BAFTA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ADIADR.care e problema ta?! acest site este ca sa comunicam si sa ne ajutam! tu cred ca nu ai auzit de asa ceva! probabil tu esti obisnuit/a sa iei 4 dar la ea e primul! asa ca daca nu ai ceva mai bun de zis fugi dracu dupa pagina asta si mergi unde iti este locul! si ai si tupeu sa ceri fundite? nu cred si oricum cu atitudinea asta nu o sa o faci! cat despre tine draga mea, stiu ca este greu sa le spui parintilor pentru ca simti ca ii dezamagesti... dar trebuie sa o faci! sigur ca niciun parinte normal la cap nu tear felicita, dar daca ei te iubesc o sa te accepte! oricare dintre noi mai luat o nota proasta si nu ne-a dat nimeni in cap! trebuie sa le spui sau macar unuia dintre ei.cum ar fi mama sau depinde cu care te intelegi mai bine. daca le spui acum, gandeste-te ca doar ei vor stii dar e mult mai rau daca afla la sedinta toti parintii de nota ta! si poti sa o maresti si sa faci ca media sa fie 10 pentru ca abia a inceput anul scolar! fii linistita si fa ceea ce aproape toti ti-am zis! MULT SUCCES!

Răspuns utilizator avertizat
| Hhwswas a răspuns:

AHAHA fetito u vezi numai partea goala a paharului
pai sa stii ca noi u te putem ajuta ci doar u
u sa le zici noi nu ii cunoastem
u ii cunosti pe ai tai noi nu
u sti cand si cum e nevoie sa ii zici
u sti cum le vei spune vetea

fundita

| Roooxaneeelllll a răspuns:

Uh mai intai iti pui intrebarea cand o sa afle? daca afle mai tarziu nu o sa te mai pedepseasca mai ales daca zici ca inveti bine iti vei recupera nota cumva si daca vor vedea ca ai note de 10 sau cel putin 9 si nu tiai stricat media nu o sa te certe asa tare si roaga dirigu sa nu ii spuna nota la sedinta. ii vei explica care e situatia... daca vrei totusi sa-i zici intreaba si uh inainte ce se va intampla daca voi lua si eu un patru ca altii din clasa sau alta intrebare de care sa-ti dai seama daca o sa te certe...mult succes in alegere app normal ca ei o sate certe ca vor gandi in mintea lor de altfel cum gandesc toti parintii ca daca nu te vor certa uh ai sai prinzi de prosti si te vei lasa in baza ca nu te cearta ca vei mai lua un 4