| Tabirta_Mihail_2000 a întrebat:

ajutati-ma, va rog, am luat un mare 2 la evaluarea de la matematica si nu stiu cum sa le spun parintilor, ma tem ca daca le spun o sa ma certe foarte tare, dar daca nu le spun si vor afla mai tarziu ca ne da fisa cu note, va fi mai rau si nu stiu ce sa fac.VA ROG, AJUATI-MA SI VREAU UN RASPUNS SERIOS.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Le spui ca a fost un accident aceasta nota si ca o vei remedia iar pe viitor vei lua note mai bune. Si este bine sa le spui asta cat mai repede, altfel vei pierde increderea lor.

| Violleta2022 a răspuns:

Sfatul meue ste sa le spui parintilor acum, cat de curand, pentru ca ar putea fi sunati de profesorul de mate si chemati la scoala. Atunci chiar ca o incurci!