| Jisttle100 a întrebat:

Heeei.
La olimpiada de istorie, la Subiectul 1, cand am "Precizaţi, pe baza sursei A, sensul expresiei (...) utilizând două informatii din sursă." scriu doar citate sau scriu ceva si cu cuvintele mele?
Nu, nu imi intreb profesorul pentru ca mai rau m a bagat in ceata.

2 răspunsuri:
| spn29 a răspuns:

"precizati...pe baza sursei" eu din asta inteleg ca este suficient sa oferi niste citate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa scrii si cateva cuvinte, ce intelegi tu! Apoi dai exemple din text? La ce clasa participi? Succes!