| Kdtuh a întrebat:

Hei,am nevoie sa invat cit mai degraba limba engleza,sunt la un nivel mediu. insa am citeva probleme la pronuntare, la intelegerea cuvintelor(unele),la formarea propozitiilor cu ajutorul verbelor. vreau sa invat online, dar preferabil fara plata,ca nu cer lectii atit de intense, dar nici de clasele a 9 )
sunt a 12, si am nevoie, va rog, care stie!

1 răspuns:
| TeckTonik997 a răspuns:

Nu treci tu competentele daca inca ai probleme de pronuntare (ceea ce se invata la clasele a2-a si a3-a). Cauta un prof/prieten sa te mediteze. Nu poti invata o limba rapid si in nici un caz de pe net. Cel mai bun lucru pe care il poti face acasa e sa te uiti la filme fara subtitrare.