| Wissy a întrebat:

Hei.Am trecut intr-a 9-a anul asta la profil de filo bilingv engleza.Imi puteti spune ce se face? Se pune accent pe romana foarte mult? Care sunt cele mai importante materii? Toate orele o sa fie in limba engleza?

Răspuns Câştigător
| babyblue a răspuns:

Se va pune accent pe romana, engleza si franceza/germana, istorie si geografie. Nu se vor face chiar toate orele in engleza. Stiu doar ca vei face geografia Angliei, fireste, in engleza.
Ce e nou? Logica(S.S.O.).

Succes.

3 răspunsuri:
| AnnAnne a răspuns:

Sa se faca toate orele in engleza, hai, asta ar fi cevalaughing!rolling on the floor

| PrecioussGirl a răspuns:

Filologia se ocupa cu studierea limbilor (franceza, romana, engl, latina)
si o sa ai mai multe ore de engl pentru ca esti la bilingv

| Wissy explică:

Anne.ma refeream daca la toate orele o sa se puna accentu pe engleza, nu neaparat sa vorbesti in engleza toata ora, dar profii sa ne invete cuvinte noi legate de materiile lor.