| anonim_4396 a întrebat:

Hei, anul acesta m-am gandit sa reiau examenul de bacalaureat deoarece eu l-am sustinut in 2014 si am reusit sa trec doar de romana..., ideea este ca as vrea sa dau acum in toamna biologie ca m-am pregatit ceva si anul viitor la matematica. Intrebarea mea este daca mai ramane valabila romana unde am reusit si daca ma pot inscrie doar la o singura proba respectiv biologie. O zi faina!

Răspuns Câştigător
| isemilia a răspuns:

Nota iti e recunoscuta daca vrei asta. Cum a spus si zurick, trebuie sa te inscrii la ambele probe, insa participi doar la cea la care vrei, nu te poti inscrie la una si la una nu. Poti incerca insa si la matematica, nu stii ca nu vei promova. Incearca la ambele, chiar daca nu esti pregatit si la matematica la fel de bine, nu stii niciodata cum va fi happy

1 răspuns:
| zurick a răspuns:

Poți face o cerere să-ți rămână nota la română. În rest, te înscrii la bac și te duci doar la biologie. Nu te poți înscrie doar la o probă, dar poți efectiv să nu mergi la mate deși ai putea încerca, nu ai ce pierde.