| TreiSurori a întrebat:

Hei,as vrea sa invat rusa. Cum as putea face? Macar cat sa inteleg ceva.

Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

Buna!

Poti intra pe www.livemocha.com, dupa aceea aici http://www.livemocha.com/users/register selectezi rusa si vei otine cursuri gartuite.

O zi placuta!

| TreiSurori explică (pentru WhiteLife):

E cam greu pe site-ul ala.dar o sa incerc laughing mersi

| WhiteLife a răspuns (pentru TreiSurori):

E destul de greu la inceput, trebuie sa-ti faci cont si e pe engleza. Mie mi-a luat ceva timp sa ma descurc pentru ca nu stiu engleza foarte bine, ci putina, dar am reusit sa-i dau de capat. Iti urez spor!

10 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Caută un manual de limba rusă fără profesor ( Dacă există așa ceva). Sau un manual de prim an de studiu. Deci pentru începători.
Nu e chiar greu.
Eu am învățat singur și aveam, pe atunci, mai puțin de nouă(9)ani.
Se poate. Nu e imposibil.
În primul rînd, ca în orice limbă, trebuie de învățat alfabetul.
Hai, curaj!

| TreiSurori explică (pentru corolav):

Tocmai,cand esti mic prinzi mai repede...dar acum e mai greu.
multumesc :p

| MitroKta a răspuns:

Institutul eurocor are cursuri atat cu carte cat si cd-uri audio. Ca doar cu cartea n-ai cum-trebuie sa inveti si cum se citeste.

| Azµre a răspuns:

Meditații de rusă sau cursuri speciale pentru așa ceva. Singură este imposibil să înveți.

| SimonaCristina a răspuns:

Aoleu...rusa?! crying

| TreiSurori explică:

Oh mama ce intrebare am pus si eu angry
mersi all

| ChristopherE a răspuns:

Cred ca exista pe net cursuri sau programe, cumparati o carte care sa te invete anumite chestii de rusa. Sau meditatii.