| Dianaㄨ a întrebat:

Hei! Cine e la farmacie sau a terminat farmacia? FACULTATEA de farmacie? Cine-mi poate da cat mai multe detalii? Despre materii, practica, rezidentiat etc?

4 răspunsuri:
| gabytzu707 a răspuns:

Pai ca sa termini o facultate de famacie trebuie sa stii din farmacologie, farmacotoxicologie, in fine, apoi vei da dupa 3 ani de studiu cateva examene din toata materia si daca obtii o medie de peste 8 ai trecut si u-ti mai ramane decat sa te angajezi! succes!

| Dianaㄨ explică (pentru gabytzu707):

Care dupa 3 ani? ca sunt 5...

| gabytzu707 a răspuns (pentru Dianaㄨ):

Da? sa stii ca pe vremea mea(adica acum 2 ani sau facut 3...)