| CaroCaroline a întrebat:

Hei! Imi poate da cineva un sfat in legatura cu niste culegeri pentru clasele 9-12? Imi trebuie pentru urmatoarele materii:
-Matematica(M1)
-Biologie
-Fizica
-Chimie
-Informatica
-Romana
As vrea ca in culegeri sa gasesc expilcatii si teorie in afara de exercitii. Daca stiti anumite culegeri care ma pot ajuta va rog sa imi spuneti.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Zaygon a răspuns:

La matematica eu recomand manualele de Mircea Ganga. Au pe langa teorie, probleme rezolvate si multe alte probleme.
La informatica m-am folosit pana in clasa a 11-a de manualele de la Donaris(pascal ca asta am facut in liceu), intra 12-a nu se mai face programare.

Daca esti la mate info lasa-mi mesaj si discutam mai multe in privat.

| CaroCaroline explică (pentru Zaygon):

Da,sunt pe mate-info.

1 răspuns: