| JustSolutions a întrebat:

Hei imi puteti spune ce ar trebui sa invat ca sa iau 5 la simulare matematica clasa 11, oricum nu am nevoie de mai mult si in plus nu se merita

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este părerea ta că nu merită!
Învață...
Pa, pa.

| JustSolutions explică (pentru Legiuitoarea):

Este reforma noului ministru de educatie (toti au adus cate o reforma deci si el trebuia sa scoata ceva) oricum am citit pe un blog ca (este doar parerea lui, iar eu o sustin) aceste simulari vor fi grele si ca se vor lua numai note mici la anul simularile din clasa 12 vor fi usoare ca sa se poata lauda ministrul cu ideea lui oricum la istorie (este doar un exemplu) nici macar nu se va da din materia de bac, la romana sunt vreo 30 puncte de gramatica (nu se mai face din clasa a8a ) iar la mate se vor da si intrebari din clasa a12a deci este o bataie de joc plus ca nici nu avem timp sa repetam caci se vac ore normale pana atunci

| Legiuitoarea a răspuns (pentru JustSolutions):

Bună.
Timpul se organizează... tu trebuie să te dai după școală, nu ea după tine!
Succes!
Pa, pa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Simularea se dă din materia care TREBUIE s-o faceţi până în martie ( la început ) şi este menţionată în Programă!

Subiectele TREBUIE să aibă structura celor de BAC, dar să conţină DOAR materia din clasele 9-11 ( până la începutul lui martie ).

Vezi Programele şcolare în vigoare la linkul :
http://programe.ise.ro/......20IX-a.pdf

http://programe.ise.ro/......%20X-a.pdf

http://programe.ise.ro/......0XII-a.pdf

Toate cele bune.

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Vezi Programa pentru Simulare la linkul :
edu.ro/index.php?module=uploads&func=download&fileId=18806