| JuliaR a întrebat:

Hei! la facultatea de litere din Timisoara (din cadrul universitatii de vest) se da examen de admitere sau se intra pe baza de dosar? si daca stie cineva si pentru cea din cluj, la babeş-bolyai. multumesc frumos happy

3 răspunsuri:
| mar1aajjj a răspuns:

Acum se da examen de admitere peste tot.

| mona_9485 a răspuns:

La Timisoara se intra pe baza de dosar happy pentru cea de la cluj nu stiu happy iar mar1aajj tin sa te anunt ca abia de la anul se intra numai pe examen la facultati. daca nu esti sigur/a pe ceva nu raspunde happy

| JuliaR explică (pentru mona_9485):

Am vazut si eu pe net ca de la anul se introduce sistemul asta peste tot dar am mai vazut si ca unele facultati refuza examenul pentru ca vor ramane cu multe locuri libere. nu stiu ce-o sa mai fie, eu oricum mai am un an. multumesc frumoshappy