| Bizzle a întrebat:

Hei oameni! Pe ce materii trebuie sa ma axez foarte bine ca sa devin pilot de avion comercial? Stiam de fizica si matematica, chiar asa e?
Dar pentru controlor de trafic aerian?
Cat mai multe detalii, nu ma deranjeaza si linkuri catre pagini cu informatii. Multumesc anticipat! happy

1 răspuns:
| KhludCiprian a răspuns:

Programele sunt diferite si sunt in special omologate de Romatsa.

Iti recomand sa vezi acolo detalii desi nu are in detaliu in link-uri directe. Am scris software legat de ATC si asta pot sa iti zic, indiferent cum ai vrea sa faci, cel mai bine sa ajungi la Romatsa pentru validare.

Aici e adresa lor de contact:
http://www.romatsa.ro/en/ContactEN