| mihaela0205 a întrebat:

Hei! Stie cineva unde pot gasi subiectele de la olimpiada de istorie, faza nationala pentru clasa a 8-a din 2010 si 2011? happy

2 răspunsuri:
| unangeaveccoeurcasse a răspuns:

Http://www.olimpiade.ro/disciplina/istorie, succes la olimpiadam au vezi ca, esentialul e sa inveti -logic de preferat-decat variantele...

| mihaela0205 explică (pentru unangeaveccoeurcasse):

Multumesc! happy
Da, stiu. am vrut subiectele deoarece am vazut ca anul trecut au fost la eseu Revolutia, Cuza, Razboiul de independenta, Primul Razboi Mondial si doream sa ma interesez si de subiectele din anii trecuti(deoarece, cred, ca daca anul trecut au fost acestea, anul asta probabil ca n-or sa mai pice). Am cautat pe site-ul acesta, insa nu le-am gasit, de aceea am pus intrebarea happy
Multumesc oricum!