| Martianulllll a întrebat:

Hei, sunt clasa a IX-a, pe profil mate-info, imi place foarte mult matematica dar si informatica (mi se pare fascinat ce poti face cu ajutorul tehnologiei), însă avem o profesoară foarte abuzivă de informatică (având în vedere că facem online si nu suntem obligați să stam cu camerele aprinse, ea ne obligă si multe altele, în fine, nu asta e problema) ne preda foarte haotic si ne da teste la care ia absolut toată clasa 4-5 maxim si ea spune că e vina noastră că nu învățăm, cu toată ca suntem clasa de olimpici, la ora nu ne preda, facem doar variante de bacalaureat si anume subiectul 1 dar nu pricepem nimic, ea ne da rezolvările si dupa teste la care nu știm sa facem... Ce as putea sa fac? Nu vreau sa ma mut din liceu deoarece toti profesorii sunt profesori buni mai puțin dna de info...Tin sa precizez ca inca suntem la Pseudocod pe care nu l-a înțeles nimeni si ma gândeam sa ma apuc de meditatii, ce parere aveti de profesoara, ce ar trebui sa facem (ma refer la toată clasa)

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei te ajut, am făcut si eu info si a fost greu primul an sincer. Trebuie sa iei meditatii neaparat ca profesoara aia e degeaba

| Martianulllll explică (pentru anonim_4396):

Ar fi o mare placere sa ma dezmeticesti putin laughing macar sa imi explici o pb sau doua happy

| wexceptional a răspuns:

Cauta pe net ca e plin de informatie nu te du la meditatii ca alea sunt pentru neprihaniti invata singur ca se poate si mie imi place tehnologia am primit de mos nicolae un ceas Apple si ma joc non stop cu el

| compasiune a răspuns:

Buna! poti face o plangere la ministerul educatiei sau la director =)

| Martianulllll explică (pentru compasiune):

Si crezi ca o sa se rezolve ceva? Profa este un profesor bun din cate am auzit doar ca habar nu are cum sa predea, mai degraba e un progamator bun laughing