| Criss657 a întrebat:

Am intrat la Colegiul National Costache Negruzzi din Iasi si ma intrebam ce materii se fac la profilul stiinte ale naturii cu intensiv engleza. Trebuie sa fac neaparat inca o limba straina? Sau raman doar cu engleza? Imi puteti da un model de orar pe clasa a IX-a? Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| elena97890 a răspuns:

Salut, eu sunt in gimnaziu la ngz si cu siguranta vei face o a doua limba, germa na sau franceza, depinde de ce ai facut in gimnaziu, spre ex daca ai facut fr continui cu fr, la fel la ger. Te poti uita pe site.ul www.colegiulnegruzzi.ro si ai o sectiune cu orarele care au fost valabile pe anul 2017-2018 si vezi la toate clasele de a 9a cum e structurat, ce profesori si ce materii. Sper ca te.am ajutat si daca ai vreo intrebare despre liceu poti sa-mi dai pe privat, sau cum se numeste pe site.ul asta ca nu am cont de mult timp. Succes in toamna!

| Criss657 explică (pentru elena97890):

Mersi! Mi-ai fost de mare ajutor❤