| Enache_Bogdan_1906 a întrebat:

Am media de admitere 8.49, iar pentru profilul mate-info imi trebuie 8.67. Am şanse sa intru acolo daca nu am media corespunzatoare?

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey Bogdan! Sansele exista intotdeauna, orice este posibil insa tinand cont ca anul trecut s-a intrat cu 8, 67 iar anul acesta subiectele au fost mult mai usoare, atunci eu unul cred ca sansele tale sunt destul de mici,imi pare rau.
Depinde foarte mult ce ce o sa aleaga ceilalti candidati.
Alegerea elevilor unui anumit profil se face descrescator de la elevul cu cea mai mare medie care a optat pentru acel profil pana la cel cu media cea mai mica. Daca media ta nu se afla in aceasta multime cuprinsa intre media cea mai mare si media cea mai mica atunci o sa fii trimis mai departe,la urmatoarea optiune pe care o ai pe fisa, daca nici acolo nu ai intrat atunci procesul se repeta.
Omule,sincer, imi pare rau, subiectele au fost mult mai usoare decat anul trecut, media de intrare nu are cum sa scada tinand cont ca acesta este un profil bun (banuiesc) intrucat anul trecut, cand subiectele au fost mai grele s-a intrat cu o medie atat de mare (8, 67)
Eu unul zic sa incerci totusi sa intri aici caci stii cum se spune "Incercarea moarte n-are"
Poate ca nul acesta nu vor opta atat de multi elevi pe acest profil, poate ai noroc...
Am zis "poate"! Nimic nu este sigur.
Scuze! Mult succes in continuare!

-Blytz-

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Posibil să ai şanse!

Mediile de anul trecut sunt ORIENTATIVE!
Probabil că, mediile vor rămâne cam aceleaşi, ca şi anul trecutwinking

Totuşi, mediile de admitere pot varia ( pot creşte sau scădea ) în funcţie de "concurenţă" ( media celor care vor opta pentru acest liceu )...
Chiar dacă va fi vreo scădere la unele licee/profile/specializări, media va scădea cu maxim 0, 5-1 p happy

Toate cele bune!

| Neo12 a răspuns:

Bună!
Depinde de câți elevi se înscriu la acel liceu. Repartizarea se va face în funcție de medii. Posibil să ai sau nu succes, eu îți doresc să ai.
Dacă nu, te poți transfera din semestrul 2.
O seară bună!

| Mellie00 a răspuns:

Avand in vedere ca mediile liceelor o sa creasca anul asta, nu. Iti propun sa te reorientezi.