| Helen17 a întrebat:

Am si eu o problema. Sunt buna la matematica, dar nu stiu absolut nimic la fizica. Credeti ca m-as putea duce pe un liceu cu profil mate-info fara sa raman la fizica? Adica...in liceu cu profil mate-info trebuie sa stii bine fizica din generala?

4 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Sigur că poți! Dacă nepriceputa de mine nu a rămas la fizică, nici tu nu vei rămâne!
Sunt la un profil mate-info, iar fizica m-a cam lăsat fără suflare, m-a extenuat complet, și nici n-am înțeles nimic. Însă am trecut, cu 5 chiar.
Profesorul va face o recapitulare, veți da teste inițiale să vă vadă nivelul. Dacă ești așa praf ca mine, ai grijă, să nu visezi la note prea mari la fizică!

| ProfDeMate a răspuns:

Absolut DA! Nu sta pe ganduri! Fizica se invata usor!
Prof De Mate
mate. didactic@yahoo.com

| AndreeaDeiia a răspuns:

Sincer nu te bazezi asa mult pe fizica la mate info, se bazeaza mai mult pe mate.
Si daca faci fizica nu o sa iti trebuiasca cea din gimnaziu asa mult.
Si la mine tot asta era problema, dar acum sunt hotarata
P.S: Succes si sper ca ti-am fost de folos happy

| Anonimus100 a răspuns:

Eu sunt la economic, voi da bacul la mate m2 (mai usor decat m1 care se da la mate-info). insa o sa ai multa fizica la mate-info, cred ca vreo 3 ore pe sapt cel putin si o sa fie dificila normal, diferita de generala.La economic faci fizica in a 9-a si in a 10-a, apoi in a 11-a si a 12-a scapi si de fizica si de chimie si de biologie(astea nu stiu daca iti plac, insa eu le urasc si fizica si biologia si chimia si prefer matematica laughing ). Acum depinde de tine ce vrei sa te faci in viata, ce meserie vei urma. Daca te vei duce la economic poate vei fi cea mai buna la mate de acolo.winking BAFTA