| AnWtZyKa a întrebat:

As vrea sa ma mut dintr-o clasa in alta dar in aceeasi scoala. stiu ca ar trebui sa ma duc la director cu parintii, dar as vrea sa aflu dinainte ce ar trebui sa fac pentru a ma muta. E din cauza ca in clasa unde sunt acum la a VII-a B sunt unii copii cu care nu ma prea inteleg bine, iar la clasa unde vreau sa ma mut, la a VII-a A, cu aproape toata clasa ma inteleg foarte bine si toti imi sunt prieteni. As vrea sa imi raspundeti si mie la intrebare. Va rog! Dau si FUNDA!

2 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Eu m-am mutat intr-a 12-a ducandu-ma singura si depunand cererea.

| TheAce a răspuns:

Trebuie ca parintii tai sa vina la scoala si sa completeze o cerere. In aceasta cerere va trebui motivata decizia de a schimba clasele. Cererea va trebui ulterior aprobata de director, care cel mai probabil va avea de asemenea o intrevedere cu parintii tai.In general e usor sa schimbi clasele in scoala generala, mai ales pentru ca nu ai de dat vreun examen de echivalare. Mult succes!