| AnGeL567 a întrebat:

Am o întrebare.
Eu acum sunt la școala în străinătate (de aproape 4 ani) si la anul părinții mei vor sa se mute înapoi în România...as vrea să știu dacă ar trebui sa repet din nou aceași clasa pe care am făcut-o aici sau pot continua înainte?

4 răspunsuri:
| AfumataSunca a răspuns:

Si eu am fost in aceeasi siuatie, asta depinde de tine si de ce nivel ai. cand am ajuns in Romania deoarece fusesem in Anglia. pe mine m au bagat intr o clasa, iar daca nu ma puteam incadra in aceea clasa, ma bagau in alta clasa mai mica.
depinde ce nivel ai la invatatura

| AnGeL567 explică (pentru AfumataSunca):

Pai eu aici am note destul de bune iar în România am fost premianta cu locul 1 până ce am venit aici...asta înseamnă ca nu ar trebui sa repet aceeași clasă si pot continua înainte?

| AfumataSunca a răspuns (pentru AnGeL567):

Da dar materia din starinatate nu se conforma cu ce a din Romania,
de exemplu: tu esti clasa a8 a, in stainatate ai invatat radicalurile
, in Romania elevii au facut doar adunari
Am dat un exemplu mai prost da na
SPER CA AI INTELES

| AnGeL567 explică (pentru AfumataSunca):

Ok,multumesc