| Ely3434 a întrebat:

Hei TPU :* Daca la evaluarea nationala o sa iau sa zicem de exemplu 8.30 si media de intrare la liceu este 8.10, o sa pot sa intru la acel liceu si profil?

Răspuns Câştigător
| MantaStyle a răspuns:

Media de admitere la liceu este formata din media examenelor pe care le vei sustine+media pe clasele 5-8. daca iei 8.30 la examene si, impreuna cu media pe clasele 5-8 iti va da o medie mai mare sau egala cu 8.10 atunci da, vei intra. mult succes!

3 răspunsuri:
| Ezeru a răspuns:

Da. happy

| angemon500 a răspuns:

Da normal

| Lloyd23 a răspuns:

Da. Depinde si de ceilalti care opteaza pentru liceul respectiv. Liceul repartizeaza elevii cu mediile cele mai mari.