| Bububu01 a întrebat:

Daca termin liceul la filologie, ce facultate as putea sa incerc? Doresc mai multe exemple. Ceva care sa ma ajute sa ies si pe post nu sa stau pe bara somer cu facultate degeaba. Dau funda si vot răspunsului ajutator.

5 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Sunt sigura ca primele doua raspunsuri te-au ajutat maxim si ti-au luminat calea spre viitor. Cred ca n-o sa-ti mai doresti sa vii pe TPU niciodata.
Camelia a zis bine.

| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa intelegi ca pregatirea ta scoalara si universitara nu vine la pachet cu loc de munca!
Depinde doar de tine ce vrei sa faci in viata si sa termini cu note foarte mari, avand o sansa in plus sa aplici pentru joburi mai bune, dar nimenu nu-ti poate garanta un servici, la sfarsit de facultate. Aia este alegerea ta!

| CuriousStuff a răspuns:

Depinde ce iti place sa faci. Poti sa faci orice facultate vrei.

| AnthonyWhite a răspuns:

Medicina
inginerie
poti sa te inrolezi in cadrul Armatei Romane in divizia terestra
sau in Marina

| AndreeaCr a răspuns:

Profilul filologic te pregateste pentru Facultatea de Drept, Academia de Politie, Facultatea de Jurnalism, Comunicare si Relatii Publice, Limbi Straine etc.