| pufulette14 a întrebat:

Hei TPU, dacă vreau sa mă transfer de la științele naturii la mate-Info intensiv Info dau vreo diferență? Ce motive as putea sa scriu pe cerere?(Casa a 10a pe semestrul 2) Menționez ca în clasa aia sunt 32 de elevi și dacă știți cine stabilește diferențele și dacă dirigintele acelei clase are ceva de spus?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O sa fie greu sa te transferi, deja este depasit numarul maxim de elevi (30 de elevi) in clasa si ar trebui aprobare de la ISJ pentru transfer.
Diferentele le stabileste conducerea liceului, comparand materiile obligatorii ce se fac la cele 2 profile si va trebui sa dai diferente la materiile ce nu le-ai facut la profilul actual si s-au facut la profilul de transfer.
Poate fi intrebat si dirigintele dar transferul se aproba de CA al liceului.

| Rlv0Silviu4 a răspuns:

Da, trebuie sa dai diferentele, iar fostul tau diriginte nu are nimic de zis.