| yomiky123 a întrebat:

M ar interesa foarte mult sa stiu daca examenele de clasa a8a din anii1991, 1992,1993 le as putea gasi undeva. Am cautat pe google, dar nu am gasit... poate stiti voi un site sau ceva. Dau fundita, mersi!

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Examenul de Capacitate a aparut mai tarziu. In anii pe care ii cauti tu, fiecare liceu isi organiza propriul examen de admitere; nu exista un examen national la sfarsitul clasei a VIII-a.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai unde să le găseşti!
Doar din anul 2001 s-au centralizat şi afişat pe net.

Toate cele bune!

| pufulescu a răspuns:

Examene de a 8 a? Poate de admitere la liceu vrei sa zici, pentru perioada aceea. Nu ai cum sa le gasesti pentru ca se dadea admiterea la fiecare liceu separat, nu era ceva ca un examen national. Bacalaureatul era in perioada aia examen national!
Nu ai cum sa le gasesti pe net, poate in arhiva ministerului.