| ascovit a întrebat:

Maine sustin Evaluarea Nationala la matematica. Am cautat subiectul de la olimpici si vreau sa va intreb daca se stie daca si noua ni se va da asemanator, adica la acelasi nivel. ( sincer mi se pare mult prea usoare subiectele si nu mi s-ar parea corect ca noi sa primim subiecte mai grele, motivele cred ca se stiu prea bine). Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| positivity a răspuns:

M-am uitat și eu peste subiectele date olimpicilor, și sunt destul de ușoare! Iar având în vedere că ei sunt olimpici, iar noi doar elevi normali, bănuiesc că și noi vom primi subiecte asemănătoare, sau ba chiar mai ușoare!
Însă, cel mai sigur și nouă ni se va da ceva asemănător.

5 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Cred ca da, au fost foarte usoare cele de la olimpici.

| Behindyou a răspuns:

Nu-i adevarat. Toti copii trebuie sa aiba aceeasi sansa. Ei au alte subiecte, doar ca dea mai repede, fiindca incep olimpiadele internationale, si trebuie sa se pregateasca.
Doar pentru ca sunt olimpici, nu inseamna ca trebuie sa aiba mai greu ca si restul.
Oricum, subiectele au fost usoare, banal de usoare, dar nu mi se pare corect cum ganditi.

| Maddaaaaaa a răspuns:

Eu cred ca o sa ne dea asemanator ca la olimpici, pentru ca asa a fost si la romana big grin

| Ellie01 a răspuns:

Logic ar fi noua sa ne dea si mai usor pentru ca mai mult de jumatate din olimpicii care au dat EN inainte pleaca la Balcaniada de Matematica.Insa nu se stie niciodata ce idei mai au cei de la minister.

| LovellyAngel a răspuns (pentru Ellie01):

Daca ar da subiecte mai grele ca alea ar trebui sa ne dea 2+2

Întrebări recente