| Oana6665 a întrebat:

Hei TPU, poate sună banal dar cum aflu dacă pot intra la buget la facultate? E in funcție media obținută la bac?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti afla daca ai intrat sau nu pana nu se afiseaza rezultatele. Intrarea pe un loc bugetat este posibila doar daca media ta de admitere in facultate, indiferent cum se face admiterea, se incadreaza in numarul de locuri bugetate.

| Nirvanaaa a răspuns:

Depinde de facultate.
Dacă ea organizează concurs de admitere prin examen, vezi ultima nota care s-a luat la examen.
Dacă e admitere pe dosar te iei după ultima medie de Bac.