| iamprettybored a întrebat:

Știu că la facultate, dacă ai intrat la buget la admitere, nu înseamnă că vei și rămâne la buget. In functie de media obtinuta la examenele din sesiune, in fiecare semestru se face un clasament și sunt un numar limitat de locuri pentru buget pentru semestrul/anul urmator. Intrebarea mea este dacă acest numar de locuri la buget din timpul anilor de studii diferă de numărul de locuri la buget la admitere. Dacă dacă da, diferă mult? Dacă la admitere sunt 300 de locuri al buget, câte poti fi pe parcursul anilor universitari?

Intreb fiindcă nu am gasit informatia pe niciun site.

1 răspuns:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Raman 300. Cifrele de scolarizare raman valabile pentru o serie pe toata durata facultatii.