| anonim_4396 a întrebat:

Sunt cam indecisa in privinta liceului. Nu stiu la ce liceu din Cta si profil sa dau. Ma bazez mult mai mult pe romana decat pe mate. Ma gandeam sa dau la filologie sau turism. Eu termin la anul si nu stiu ce sa fac. Multumesc!

1 răspuns:
| Rinni a răspuns:

La filologie faci mai multa romana si istorie.doar ii primi ani (clasa a 9 10 ) faci mate,desen, muzica, fizica, chimie, bio....in clasa a 11, 12 nu o sa le mai faci happy! si bacu o sa il dai din romana, istorie, si o alta materie la alegere ce vrei tu adica:geografie, psihologie, sociologie si altelehee hee!