| Roxana9339 a întrebat:

Hei, TPU! Sunt din Constanta si dau anul viitor evaluarea nationala, dar am o problema, nu stiu la ce liceu sa ma duc. In clasa a 5-a am avut media 9, 42 la sfarsit de an, in a 6-a am avut 9, 64, iar acum, in a 7-a o sa imi iasa peste 9, 50. Daca continui asa as vrea sa merg la liceul Traian ( este al doilea cel mai bun liceu de aici), dar problema e ca eu vreau sa fac spaniola, dar numai un liceu are, si anume Calinescu, acesta nu e nici macar in primele 10 licee din oras. Voi ce ziceti sa ma duc la Traian ( care este foarte bun) sau la Calinescu( doar pentru spaniola as vrea sa merg acolo)? Mersi anticipat! happy

Răspuns Câştigător
| Fumiko a răspuns:

Fa ce-ti place,fie ca e un liceu bun fie ca e unul mai slab,timpul nu se intoarce duciodata 'napoi."Daca nu poti alerga, fugi. Daca nu poti fugi, mergi. Daca nu poti merge, taraste-te. Orice ai face, trebuie sa mergi inainte!" Marthin Luther King.

5 răspunsuri:
| Superior a răspuns:

Poti invata spaniola si la scoala separata. Eu zic sa te duci pe al cincilea cel mai bun, ca primele 2-3 sunt foarte grele de obicei si iti ia mult timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut curiozitatea sa ma uit pe admitere.edu.ro si nu sunt medii mici la acel liceu, chiar daca nu e printre primele, e un liceu ok. Liceele astea foarte bune au si multe dezavantaje.

| Gabrielalalaa a răspuns:

Buna
Tin sa te anunt ca nu conteaza prea mult media 5-8, doar in proportie de 20%. Deci, trebuie sa te bazezi pe mate si romana mai mult decat la celelalte materii. Mult succes, eu am anul acesta EN, tot din Constanta sunt