| Prajituraaa a întrebat:

Sunt foarte curioasa, cum este la liceu, mai ales in prima zi?
Cum poti sa te faci placut de ceilalti colegi si elevi din scoala?
Cum trebuie sa te imbraci?
Dau FUNDITAA!

Răspuns Câştigător
| Deliiiia a răspuns:

La liceu e in principiu ca in generala. Poate ti se va parea mai greu pana te adaptezi la noile cerinte si la moduri diferite de predare. Nu te speria, nu e greu.

Cum sa te imbraci? Pantaloni simpli, o camasa sau o bluza. Simplu e mai bine.

Ca sa te faci placut de colegi e de ajuns sa-i asculti, sa le pui intrebari despre ei si sa te arati interesata. Evita sa vorbesti foarte mult despre tine. Cauta colegii cu pasiuni comune si insista pe compania lor. Nu incerca sa te evidentiezi, fii doar binevoitoare.

Daca vrei popularitate sau sa te propulsezi mai repede spre interactiuni sociale participa la balul bobocilor, e o experienta frumoasa in care legi repede prietenii si totodata devii cunoscuta in liceu.

Bafta!

2 răspunsuri:
| ABCD122 a răspuns:

Te îmbraci in uniformă.
Trebuie sa fii naturală si sa socializezi cât mai mult. Bafta! happy

| Cristyan_Doru_1984 a răspuns:

Imbracate casual